Skip to content Skip to footer

OGRES ESTRĀDES VĒSTURE

Projektu 1964. gadā izstrādājis arhitekts Edgars Šēnbergs. Uz pauspapīra, ar zīmuli un krāsainiem krītiņiem zīmētajā, 21×41 cm lielajā plānā  attēlota estrādes ēkas perspektīva, zem tā – autora rakstīts paskaidrojums – Dziesmu svētku estrāde.

 

 

 

 

Ogres estrādes celtniecība tika uzsākta 1965. gada ziemā, plānotā estrādes vieta bija priedēm un eglēm apaugušais Bāku kalns. Tikai nocērtot kokus, izlaužot celmus, veicot ievērojamus grunts norakšanas darbus tika iegūta vieta estrādes būvniecībai. Darbi tika veikti steigā, jo jūlijā bija plānota estrādes atklāšana, atzīmējot Padomju Latvijas dibināšanas 25. gadadienu. Lai gan būve vēl nebija pabeigta, 1965.gada 11. jūlijā estrādē notika Ogres un Rīgas pilsētas Proletāriešu rajona Dziesmu un deju svētki, pulcējot divus tūkstošus dalībnieku un 15 tūkstošus skatītāju.
Ogres estrāde tobrīd un arī tagad ir Latvijā otra lielākā brīvdabas skatuve, kurā var izvietoties 1500 dziedātāju un 10 tūkstoši skatītāju, bez tam lielisku skaņas kvalitāti nodrošināja akustikas meistara Alberta Vecsīļa projektētie pie estrādes jumta izvietotie akustikie paneļi.Pateicoties ērtajai atrašnās vietai Latvijas viducī, transporta ceļu tuvumā, skaistā vietā Ogres upes krastā un savdabīgajam, gleznainajm reljefam, Ogres estrāde kļuva par vienu no centrālajām vasaras sezonas pasākumu norises vietām Latvijā, kurā uzstājušies visi Latvijas pazīstamākie mūziķi un mākslinieki.